Marcin Held - Nasrat Haqparast – UFC Fight Night Gdańsk Ergo Arena

Marcin Held vs. Teemu Packalen

22 września 2017

Nadchodząca walka Marcin Held / Nasrat Haqparast podczas UFC Fight Night w gdańskiej Ergo Arenie zapowiada się niezwykle emocjonująco. 21 października w sobotę Marcin Held stoczy kolejną, czwartą już walkę kontraktową UFC.

Wybór nowego przeciwnika dla Marcina Helda

Pojedynek pomiędzy Marcinem Heldem a afgańskim „Królem Nokautów” to walka, na którą czekają tysiące polskich fanów. Polak po majowej porażce z Damirem Hadzovićem zagrożony był eliminacją z najlepszej organizacji na świecie UFC, jednak dzięki płomiennemu wsparciu swoich fanów włodarze dali mu kolejną szansę. Niedoszły rywal Helda – Teemu Packalen z powodu kontuzji nie mógł wystąpić na październikowej gali. Na szczęście promotorzy i działacze UFC stanęli na wysokości zadania. 21 października w oktagonie odbędzie się pojedynek Marcin Held vs Nasrat Haqparast - walkę online oraz na żywo oglądać będą tysiące polskich fanów MMA.

Dla Marcina jest to kolejny pojedynek na ojczystej arenie po 7 latach przerwy. Aktualnie bilans Helda prezentuje (22-7-0) znaczną przewagę zwycięstw, co zapewniło mu przejście z federacji Bellator do Ultimate Fighting Championship. Tyszanin na razie po serii niepowodzeń w UFC przygotowuje się na walkę o najwyższą stawkę. Dla fanów pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie.

Marcin Held – walka o najwyższą stawkę

Zawodnik z Bastionu Tychy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Decyzją sędziów przegrał pojedynki z Diego Sanchezem, Joe Laruzonem oraz Damirem Hadzovićem, co zagroziło jego pozycji. Miesiące intensywnych treningów oraz intensywne przygotowania mają tylko jeden cel – zapewnić Marcinowi zwycięstwo. Czy w październiku Polacy otrzymają powód do świętowania? Pozostaje nam wyczekiwać starcia.

Nasrat Haqparast – nieznany i niebezpieczny przeciwnik

Chociaż 22-letni zawodnik z Afganistanu nie jest znany szerszej publiczności, nie oznacza to, że jest niebezpieczny. Ostatnią porażkę Nasrat zaliczył w 2012 roku. W swojej karierze wszystkie zwycięstwa odniósł przez nokaut przeciwnika. Nagła zmiana przeciwnika stanowi wyzwanie dla Marcina Helda. Nasrat Haqparast chociaż młodszy od tyszanina, wciąż nie został rozpracowany. Dobór nowego przeciwnika podsycił tylko zainteresowanie fanów Galą.

Jeśli i Ty chcesz zobaczyć Marcina Helda na żywo, weź udział w konkursie i wygraj bilety na galę UFC Fight Night 21 października.

Wróć
recommend Sprawdź