Marcin Held vs. Damir Hadzovic na UFC Fight Night w Sztokholmie 28.05.2017

Marcin Held vs. Damir Hadzovic

1 maja 2017

Kolejna walka Marcina Helda zapowiada się niezwykle emocjonująco! Co wydarzy się na gali UFC Fight Night 109? Jakie są szanse Polaka? Kto będzie jego rywalem?

UFC Fight Night 109

Już 28 maja 2017 roku w Sztokholmie odbędzie się kolejna gala UFC Fight Night, tym razem opatrzona numerem 109. Podczas tej wyjątkowej imprezy odbędzie się aż trzynaście walk, w których wystąpi dwudziestu sześciu zawodników z czternastu krajów świata. Walką wieczoru ogłoszono pojedynek Szweda Alexandra Gustafssona z pochodzącym z Brazylii Gloverem Teixeirą.

Wyjątkowym wydarzeniem i mocnym polskim akcentem podczas UFC Fight Night 109 będzie z pewnością walka Marcina Helda. Dla Polaka będzie to trzecia walka w najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. W przeciwległym narożniku oktagonu stanie Bośniak Damir Hadzovic. Trzydziestoletni zawodnik posiada nieco mniejsze doświadczenie, a jego bilans walk w MMA wynosi 10-3-0. To stawia o pięć lat młodszego Marcina Helda (bilans MMA 22-6-0) w pozycji faworyta.

Marcin Held walki

Kariera Marcina Helda nabiera rozpędu i wszystko wskazuje na to, że zawodnik z Tychów nie ma zamiaru osiadać na laurach. W błyskawicznym tempie przebył długą drogę do międzynarodowej federacji Bellator, w której spośród czternastu walk wygrał aż jedenaście. Taki wynik otworzył mu drogę do największej federacji MMA na świecie – UFC.

W swoim debiucie UFC Marcin Held uległ Diego Sanchezowi na punkty, zaś w drugiej walce przegrał z Joem Lauzonem. Warto wspomnieć, że decyzja sędziów wywołała niemałe kontrowersje i zaskoczyła wielu, w tym zwycięzcę pojedynku, który krótko po walce przyznał, że zwycięstwo należało się Heldowi.

Nadchodząca walka będzie trzecią spośród czterech, na które opiewa pierwszy kontrakt Marcina Helda w UFC.

Damir Hadzovic walki

30-letni zawodnik pochodzący z Bośni walczył w UFC jak dotąd jednokrotnie. 10 kwietnia 2016 roku uległ Mairbekovi Taisumovowi – Rosjanin zwyciężył przez nokaut po niespełna czterech minutach pojedynku.

Obu zawodnikom z pewnością zależy na jak najlepszym wyniku – zwycięstwo może zaowocować przedłużeniem kontraktu z amerykańskim gigantem, przegrana zaś skreślić nadzieje na dalsze występy w federacji UFC. Zapowiada się wyjątkowe widowisko!

Wróć
recommend Sprawdź